کارآگاه آموزشی سبک زندگی در سیره حضرت زهرا(س)

ویژه برنامه میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن در اداره کل ثبت احوال استان کرمان
بهمن ۲۹, ۱۳۹۸
جلسه ستاد انتخابات با حضور مدیرکل ثبت احوال استان کرمان
بهمن ۲۹, ۱۳۹۸

کارآگاه آموزشی سبک زندگی در سیره حضرت زهرا(س)

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان کرمان ظهر امروز مورخه ۲۸ بهمن ۹۸ کارآگاه آموزشی سبک زندگی در سیره حضرت زهرا(س) به سخنرانی حجت الاسلام صنعتی با حضور مدیرکل ثبت احوال و همکاران به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) برگزار گردید.

حجت الاسلام صنعتی بیان کردند بانوی عطوفت حضرت زهرا(س) همیشه رفتاری سرشار و آمیخته از ادب و تواضع و فروتنی نسبت به پدر داشت. گرچه رابطه ایشان بسیار عاطفی و سراسر محبت و صمیمیت بود، اما این مانع احترام و تواضع ویژه ایشان نسبت به پیامبر(ص) نمی شد. نقل است از حضرت فاطمه(س) که فرمود: وقتی بر پیامبر(ص) آیه نازل شد(که پیامبر(ص) را با نامش خطاب نکنید، هیبت پیامبر(ص) مرا گرفت، به طوری که نتوانستم به او “یا ابة” بگویم و یا رسول الله به او می گفتم. حضرت از من روی گرداند. چند بار به همین ترتیب صدا کردم و او جواب نداد. سپس فرمود: دخترم این آیه درباره تو و خاندان تو نازل نشده است. تو از منی و من از تو هستم. این آیه درباره اهل جفا و تکبر و کسانی که فخر می ورزند نازل شده است. تو “یا ابة” بگو. چون برای قلب من محبوب تر و برای پروردگار رضایت بخش تر است.

حجت الاسلام صنعتی افزود:سیره رفتار فاطمه(س) با فرزندان خود نیز سرمشقی مناسب برای تربیت صحیح فرزندان است. ایشان به فرزندان احترام می گذاشتند و آنها را با احترام خطاب می کردند و همیشه سعی در آموزش و تربیت دینی و اخلاقی آنها داشتند.


Powered by WPeMatico

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.